Манчестър Сити отпразнува шампионската титла във Висшата лига с разгромна победа с 5:0 срещу Евертън в мач от последния кръг във Висшата лига, който се игра на „Етихад“. Серхио Агуеро влезе в игра в 65-ата минута и се сбогува с два гола с отбора на “гражданите”.  Манчестър Сити поведе в резултата в 11-ата минута, когато

Continue Reading

Брайтън направи изключителен обрат от 0:2 до 3:2 срещу шампиона Манчестър Сити и спечели домакинството си от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Мачът не бе от значение и за двата тима. „Гражданите“ вече си подсигуриха титлата, а „чайките“ спасението в елита. Гостите от Манчестър поведоха с ранен гол на Илка Гюндоган, но в 10-ата

Феран Торес изригна с хеттрик Манчестър Сити победи с 4:3 Нюкасъл в изключителен мач от 36-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ вече си подсигуриха шампионската титла след загубата на Манчестър Юнайтед с 1:2 от Лестър. Това позволи на мениджъра Хосеп Гуардиола да експериментира със състава си. Срещата бе изпълнена с много обрати, а определено гостите

Три шампионски титли за четири години е постижение, което извежда Манчестър Сити на Хосеп Гуардиола в най-високия ешелон на английския клубен футбол. Само Манчестър Юнайтед на сър Алекс Фъргюсън и Ливърпул на Боб Пейсли са доминирали в по-голяма степен във Висшата лига след Втората световна война. Челси на Роман Абрамович, Арсенал на Арсен Венгер, Лийдс

Челси отложи шампионските празненства на Манчестър Сити, след като победи с 2:1 на „Етихад“ в дербито от 35-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора се изправиха един срещу друг 21 дни преди финала помежду им в Шампионска лига. Рахийм Стърлинг даде аванс за „небесносините“ в края на първото полувреме, но след това Серхио Агуеро изпусна

Манчестър Сити най-сетне успя и написа нова златна страница в своята история. Тимът, воден от Хосеп Гуардиола, победи с 2:0 Пари Сен Жермен у дома и след 2:1 в първия мач достигна за пръв път в своята клубна история финала в Шампионска лига. „Гражданите“ тотално неутрализира своя противник, а двата гола на Рияд Марез бяха

Серхио Агуеро и Феран Торес донесоха важния успех на Гражданите Манчестър Сити е само на 3 точки от титлата във Висшата лига, след победа с 2:0 на терена на Кристъл Палас в 34-ия кръг.  Така Гражданите вече имат 80 точки, 13 повече от градския съперник Юнайтед, който може да спечели максимално 15 до края на

Манчестър Сити обърна и победи Пари Сен Жермен с 2:1 в първи мач от полуфиналната битка между двата тима в Шампионската лига, игран на “Парк де Пренс”. Маркиньос откри за домакините в 15-ата минута, а гостите от Манчестър не показаха достатъчно агресия през първата част. Второто полувреме започна с натиск на Сити, който даде своето отражение

Манчестър Сити триумфира с Купата на Лигата в Англия за четвърта поредна година и общо осма като изравниха рекорда на Ливърпул от началото на 80-те!. “Гражданите” спечелиха с 1:0 във финала на “Уембли”, който се игра пред 8000 зрители. Големияг герой стана Аймерик Лапорт, който реализира в 82-ата минута след подаване на Кеви Де Бройне.

Манчестър Сити направи поредната крачка към титлата във Висшата лига, след като се наложи с 2:1 като гост на Астън Вила в мач от 32-ия кръг на английския шампионат. Победата за „гражданите“ не дойде никак лесно. Астън Вила шокира футболистите на Хосеп Гуардиола още в 20-ата секунда. Джон Стоунс допусна голяма грешка, след което Оли