Манчестър Сити започна новия сезон с победа, надигравайки Уулвърхамптън като гост с 3:1. Попаденията за гостите отбелязаха Кевин Де Бройне, Фил Фоудън и Габриел Жезус, докато единствения гол в срещата за домакините дойде, благодарение на Раул Хименес. Гостите започнаха срещата силно и още във втората минута се стигна до възможност за откриване на резултата. Рахим Стърлинг

Continue Reading

Лион поднесе изненадата и отстрани Манчестър Сити на 1/4-финал в Шампионската лига. Французите стигнаха до полуфинал след победа с 3:1 над тима на Пеп Гуардиола. За място на финала те ще спорят с Байерн Мюнхен, който разсипа Барселона с 8:2, а другият полуфинален дуел ще е между ПСЖ и РБ Лайпциг. „Хлапетата“ откриха резултата още

Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 2:1 в 1/8-финалния мач реванш в Шампионската лига, игран на “Етихад”. Така с общ резултат 4:2 “гражданите” продължават напред в турнира. Футболистите на Зинедин Зидан изиграха кошмарен мач в дефанзивен план. Защитата на “белия балет” се пропука в ключови моменти в срещата и Сити се възползва от слабостите на противника по

Манчестър Сити разгроми Норич с 5:0 в двубой от последния 38-и кръг на английската Висша лига, игран на стадион “Етихад”. Напълно очаквано, освободени от напрежението на сезона, футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола не изпитаха затруднения срещу съперника си и повеха в резултата още в началото на мача, благодарение на Габриел Жезус (11′), а в края на

Манчестър Сити доиграва сезона в Премиършип, след като гарантирано ще завърши на второ място, но това не попречи на „гражданите“ да се справят категорично с 4:0 при гостуването на Уотфорд в мач от 37-ия кръг на първенството. Двубоят бе много по-важен за „стършелите“, които са здраво в битката за оцеляване с Астън Вила и Борнемут,

Пиер-Емерик Обамеянг вкара двата гола, “артилеристите” с изключително впечатляващ успех Арсенал изненадващо детронира Манчестър Сити за ФА Къп, побеждавайки “гражданите” с 2:0 в полуфинален сблъсък на стадион “Уембли”. И двете попадения бяха дело на Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът откри резултата в 19-ата минута след груб пропуск малко по-рано в мача, а двайсетина минути преди края на

Давид Силва и Габриел Жезус засилиха “черешките” към Чемпиъншип Манчестър Сити победи на ходом Борнемут с 2:1, въпреки че Хосеп Гуардиола пусна доста интересен състав. Давид Силва (6) и Габриел Жезус (39) дадоха комфортен аванс на “гражданите”, но през второто полувреме потрепериха. Гол на Джош Кинг бе отменен заради засада, а в 88-та минута резервата

Какви ще са последствията във футбола след отмяната на наказанието на Манчестър Сити? Абсолютен хаос и краят на финансовия феърплей. Поне това беше непосредствената реакция на мнозина след решението на Спортния арбитражен съд (КАС) да премахне двугодишната санкция на УЕФА, наложена на Манчестър Сити. В крайна сметка Сити отдавна оспорва самите концепции, които първоначално бяха

Манчестър Сити постигна разгромна победа с 5:0 при гостуването си на Брайтън от 35-ия кръг на Висшата лига. С хеттрик се отчете Рахим Стърлинг, а Габриел Жезус и Бернардо Силва добавиха по едно попадение. След победата Манчестър Сити е втори в класирането с актив от 72 точки и до голяма степен може да се каже,