Манчестър Сити загуби дербито от Манчестър Юнайтед с 1:2 на „Етихад“, от 16-ия кръг на Висшата лига. Победата за „червените дяволи“ дойде след попадения на Маркус Рашфорд от дузпа и на Антони Марсиал през първото полувреме. Почетното попадение за домакините реализира Николас Отаменди. „Гражданите“ бяха много далече от най-доброто си представяне. След това поражение „небесносините“ вече изостават на 14 точки от лидера Ливърпул.

Първата опасност в мача бе създадена пред вратата на Манчестър Сити още във 2-ата минута. Даниел Джеймс отправи много опасен удар, но Едерсон внимаваше и спаси.

„Гражданите“ можеха да поведат в 8-ата минута, когато Кевин Де Бройне бе изведен на много добра позиция, но ударът му не бе точен.

Едерсон се наложи да спасява в 9-ата минута удара на Джеси Лингард.

Футболистите на Манчестър Сити имаха претенции за дузпа в 14-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но съдията Антъни Тейлър подмина ситуацията.

Антони Марсиал отправи хубав удар в 16-ата минута, но той бе слаб и Едерсон спаси без проблеми.

Бернардо Силва препъна Маркъс Рашфорд в наказателното поле на Манчестър Сити в 20-ата минута. Съдията Антъни Тейлър подмина ситуацията, но след това тя бе преразгледана с ВАР и арбитърът посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Маркъс Рашфорд и Манчестър Юнайтед поведе в резултата с 1:0 в 23-ата минута.

Маркъс Рашфорд можеше да вкара своя втори гол в срещата в 25-ата минута, но ударът му не бе точен.

Две минути по-късно след нов удар на Рашфорд топката срещна напречната греда на вратата на Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед вкара втори гол в 29-ата минута, когато Даниел Джеймс комбинира с Антони Марсиал, който си отвори пространство към вратата на домакините и стреля, топката срещна левия стълб на вратата на Едерсон и влетя в мрежата му.

Манчестър Сити можеше да се върне в мача в 38-ата минута, когато Кевин де Бройне достави топката до Габриел Жезус, който бе на отлична позиция и стреля с глава, но неточно в аут.

В добавеното време на първата част Фред игра с ръка в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но реферът Антъни Тейлър я подмина и не свири дузпа за „гражданите“.

Манчестър Сити пропиля много добра възможност в 55-ата минута, но ударът на Кевин де Бройне с глава бе над напречната греда в аут.

Давид де Хеа направи страхотно спасяване в 64-ата минута, когато отрази удар на Родри и изби в корнер.

Джеси Лингард можеше да вкара трети гол в 66-ата минута. Ударът му обаче бе отразен от Едерсон.

Рахийм Стърлинг падна в наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 70-ата минута, но съдията показа, че няма да свири дузпа за „гражданите“.

Манчестър Сити намали изоставането си в резултата в 85-ата минута, когато Рияд Марез центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Николас Отаменди засече топката с глава и я прати във вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Сити можеше да изравни резултата в 86-ата минута, когато пред Марез се откри страхотна възможност в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но ударът на алжиреца бе отразен от Давид де Хеа.

Дълбоко в добавеното време на срещата Илкай Гюндоган можеше да изравни резултата, но ударът му бе блокиран.

Манчестър Сити остава трети с 32 точки и изостава вече на 14 зад лидера Ливърпул, който е с 46. Манчестър Юнайтед е пети с 24 точки.

One Comments

• CHINO_BG

Ми нещо да кажа с повече от две думи. Не знам от къде да започна дори. Ще кажа нещо като цяло и нещо конкретно за мача. Дано се разбира кое за къде е. Като за начало ще кажа, че с тоз коментар не соча никого с пръст от клуба и/или ръководството, а просто споделям нещо като мое мнение, колкото ми позволяват футболните познания.
    Тотално ни надиграха. Тотално. Никва идея в средата на терена, дали напред дали назад. Дори се разминахме с малко. Оставям неотсъдената дузпа в наша полза. С нея и без нея… Разбирам, че липсата на Лапорт е огромна, но имаме двама централни защитника здрави, а играе един. Фернандиньо за атнайсти път трябва да бъде там където не трябва. Защо гo няма Гарсия, защо поне не е на пейката, ако приемем, че на Отаменди не му се гласува доверие да си партнира със Стоунс?! Защо Гюндоган влиза в 85′ при положение, че в центъра губехме. Вторият гол дойде от там. Дори Марез закъсня. Кой трябваше да покрие Шелви в мача с/у Свраките и защо не го направи?! Защо при наличието на двама читави централни ползваме един? Тва май го казах. Ми нека играят и Фернандиньо и Родриго заедно като дефанзивни халфове, ако трябва. Ако трябва единия да е като трети централен, ама не точно. Да кажем. Лани имахме мачове така с Фернандиньо и Гюндоган назад. Ама и в центъра се вижда, че няма никого. Колко топки бяха доставени към Жезус?! Е, ама изпусна кат му я дадоха. Далеч е от Агуеро, но и Агуеро е изпускал от голлинията, а въпросът с топките остава. Липсва и Сане. Стърлинг не е машина да играе всеки мач на топ ниво. Бернардо не е човекът от предния сезон. Марез също, ама при него май е в положителна посока. Колко мача имаше де Бройне лани и как се справихме без него?! Силва е далеч от това, което трябва да е, разбираемо, разбира се, има си причина. Фодън няма да е новия Силва след като има един час игра, примерно, до момента. Най-много и той да си бие шута. Защо само де Бройне се раздава и Уокър, пак примерно?! В повече им дойде нещо на всички ли, гадаем..?? Първи точен удар в края на полувремето, който беше в ръцете на вратаря, но точен. Менди явно е здрав, щом е на пейката, предполагам, не че Анхелиньо е сгрешил фрапантно. Кансело ше го ползваме ли, няма ли, същата работа щеше да върши и Данило?! Не знам, май толкоз стига. По безидеен Ман Сити не бях гледал тоя сезон, ерата на Гуардиола, айде. Айде там първия сезон имаше някви странни идеи, но или не се сещам за конкретен мач, или съм го следял само по нета. Стига. Пак е по-добре от колкото да изпсувам отбора или конкретен играч. Благодаря!
    Разбира се приемам критики. Далеч съм от футболна мисъл. Ей така си казах квот си мисля.