Челси победи Манчестър Сити с 1:0 и се класира за финала на ФА Къп в Англия. Единственото попадение в срещата отбеляза Хаким Зиеш, но това се оказа абсолютно достатъчно за успеха. Мачът започна силно за Челси и лондончани успяха да отбележат първи гол в 7-ата минута, но той не бе зачетен заради засада. В 19-ата

Continue Reading

Манчестър Сити обърна и победи Борусия Дортмунд с 2:1 в среща-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига. Така с общ резултата 4:2 “гражданите” продължават към полуфиналите на турнира, където ще играят с миналогодишния финалист Пари Сен Жермен, който отстрани актуалния европейски шампион Байерн Мюнхен. Борусия реализира първото попадение в 15-ата минута, когато Джуд Белингам вкара страхотен

Лийдс поднесе много голяма сензация, побеждавайки Манчестър Сити с 2:1 като гост на „Етихад“ в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Марсело Биелса играха през цялото второ полувреме с човек по-малко и успяха да стигнат до победния гол в добавеното време на срещата. И двете попадения за Лийдс бяха дело на Стюарт Далас,

Манчестър Сити победи Борусия Дортмунд трудно с 2:1 в първи четвъртфинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион “Етихад”. Един от най-добрите на терена Кевин Де Бройне откри резултата в 19-ата минута практически при първата опасна атака на “гражданите”, които имаха преимущество по отношение на владеенето на топката, но не изглеждаха опасни. Лидерът във Висшата лига стоеше

Отборът на Манчестър Сити направи поредна важна крачка към титлата, надделявайки с 2:0 срещу Лестър в един от най-интересните мачове от 30-тия кръг във Висшата лига. Гостите поведоха в 59-та, а точен беше Бенжамен Менди. Крайният резултат беше оформен от Габриел Жезус в 74-та минута. В 6-та минута гостите помислиха, че са повели в резултата,

Нападателят на Манчестър Сити Серхио Агуеро призна, че ще напусне тима след края на сезона. Аржентинският голмайстор пусна дълго съобщение до феновете в една от социалните мрежи, в което се сбогува с тях и допълни, че за него предстои ново предизивикателство в кариерата. “Когато един цикъл приключи, много емоции излизат на преден план. Удовлетворен и

Сити изкова много ценен успех с 2:0 като гост на Евертън в четвъртфинален мач за ФА Къп. Головете за „гражданите“ реализираха Илкай Гюндоган и Кевин де Бройне. Включването в игра на белгийския футболист се оказа ключово за развоя на срещата. По този начин воденият от Хосеп Гуардиола отбор се класира за полуфиналната фаза на турнира.

Манчестър Сити си осигури участие на 1/4-финалите в Шампионската лига след втора победа с 2:0 над Борусия Мьонхенгладбах. Кевин Де Бройне и Илкай Гюндоган се разписаха за втория успех на “гражданите” над германския тим на стадион “Пушкаш арена” в Будапеща. И двата мача между Сити и Борусия бяха изиграни в Унгария заради ограниченията за пътуване

Манчестър Сити постигна убедителен успех с 3:0 като гост на Фулъм. Джон Стоунс, Габриел Жезус и Серхио Агуеро се разписаха за победата. Това бе първа чиста мрежа за „гражданите“ от 21 февруари, когато надвиха с 1:0 в Лондон Арсенал. Със спечелените три точки „гражданите“ вече имат актив от 71 точки на върха от 30 мача.

“Гражданите” сломиха сериозната съпротива на “светците” и надделяха с 5:2 Oтборът на Манчестър Сити е все по-близо до титлата в Англия. Тимът на Пеп Гуардиола вече има преднина от цели 14 точки пред втория във временното класиране Манчестър Юнайтед, след като записа категоричен успех над Саутхемптън в сряда вечер. Двата тима направиха великолепен мач на