Манчестър Сити спечели трудно с 1:0 домакинството си на Брайтън в мач от Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на младока Фил Фодън в края на първата част. За манчестърци това е трети пореден успех в английския шампионът. Тимът, воден от Хосеп Гуардиола, заема третата позиция с актив от 32 точки, на 1

Continue Reading

Той си е отишъл на 75-годишна възраст след кратко боледуване Бившият английски национал и легенда на Висшата лига на Манчестър Сити Колин Бел почина след кратко боледуване на 75-годишна възраст, съобщи клубът. “Колин си отиде мирно след кратко боледуване, което не беше свързано с COVID-19”, каза Манчестър Сити. Бел изигра 492 мача за Сити и

Манчестър Сити не изпита трудности при домакинството си на Бирмингам от третия кръг на ФА Къп. „Гражданите“ спечелиха с класическото 3:0, като отбелязаха и трите попадения в рамките на първите 33 минути от срещата. Бернанрдо Силва се разписа на два пъти в първия четвърт час игра, а Фил Фодън покачи на 3:0. През всичките 90

Манчестър Сити спечели с 2:0 дербито от ½-финалите за Купата на Лигата срещу Манчестър Юнайтед. Головете за „гражданите“ вкараха Джон Стоунс и Фернандиньо след почивката. С успеха воденият от Хосеп Гуардиола тим си осигури четвърти пореден финал в турнира, където ще се изправи срещу Тотнъм. Лондончани победиха Брентфорд в другия полуфинален сблъсък. Първата добра ситуация

Манчестър Сити разпиля за около 15 минути Челси и постигна категорична победа с 3:1 на „Стамфорд Бридж“ в дербито от 17-ия кръг на Висшата лига. Головете за гражданите отбелязаха Илкай Гюндоган, Фил Фодън и Кевин Де Бройне. Почетното попадение за тима на Франк Лампард бе дело на Калъм Хъдсън-Одой в добавеното време на срещата. Челси

Манчестър Сити се справи на ходом с 2:0 у дома срещу Нюкасъл под проливния дъжд на “Етихад”. Илкай Гюндоган и Феран Торес вкараха головете за “гражданите” на Боксинг Дей. След успеха “гражданите” са в подножието на Топ 4 с 26 точки. Нюкасъл остава с 18 точки на 12-то място. Двубоят мина изцяло под диктовката на

Брентфорд отстрани Нюкасъл и записа златна страница в клубната си история Манчестър Сити разгроми с 4:1 Арсенал на „Емирейтс“ и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата. В голмайстори за „гражданите“ се превърнаха Габриел Жезус, Рияд Марес, Фил Фодън и Аймерик Лапорт, докато единствения гол за лондончани вкара Александър Лаказет. Напълно очаквано

Манчестър Сити спечели с минималното 1:0 гостуването си на Саутхемптън от 14-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата реализира Рахим Стърлинг в началните минути от мача. След победата манчестърци влязоха в топ 5. Тимът на Хосеп Гуардиола е пети с 23 точки. Саутхемптън заема четвъртото място с точка повече. „Гражданите“ поведоха в 16-ата

Манчестър Сити се издъни при домакинството си на УБА в мач, който завърши без победител 1:1. Това един от най-слабите мачове на „гражданите“ през сезона и логично те останаха далеч от победата. Въпреки слабото начало домакините стигнаха до гол в 30-ата минута. Гюндоган отбеляза първи шампионатен гол за Сити от дълго време насам. Гостите изравниха

Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити завършиха наравно 0:0 в дербито от 12-ия кръг на Висшата лига. Мачът бе равностоен и предложи повече битка в средата на терена отколкото стойности атаки и зрелище. Определено ремито изглежда напълно закономерно с оглед показаното от двата тима. След равенството Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити остават съответно на 7-о и